Výhody opěrných zdí

Prefabrikované betonové opěrné zdi jsou stále populárnější. Proč? Protože oproti litým betonovým blokům, ale i stavbě opěrné zdi bez základů… mají 3 zásadní výhody.

Ušetříte až 60% nákladů

Stavba betonové opěrné zdi je ve srovnání s litými bloky i o více než polovinu levnější, protože se vyrábí sériově, zároveň je instalace opěrné zdi rychlejší díky nižším nárokům na stavební připravenost.

Žádná údržba a neomezená životnost

Druhá velká výhoda betonových opěrných zdí je jednoznačně mimořádná odolnost vůči mrazu, vlhkosti i ostatním klimatickým vlivům, pevnost a naprostá stabilita. S tím související nulové nároky na údržbu a dlouhá až neomezená životnost - dlouhodobá finanční úspora.

Široké možnosti využití a přizpůsobení

Prvotním účelem opěrné zdi je zabránit sesuvu zeminy, zpevnit svažitý terén. Poskytnout oporu stavbám. Betonové opěrné stěny se pak často využívají i jako dělící stěny ve skladech sypkých hmot nebo k oplocení pozemku. Zároveň výborně pohlcují zvuk, jsou proto vhodné i k výstavbě protihlukových zdí podél železniční tratě nebo dálnice… Běžně slouží k realizaci obrubníků.

Standardně dodáváme betonové opěrné zdi tvaru T a L, včetně rohových prvků. V různých rozměrech, které jsme též schopni přizpůsobit na míru vašemu projektu, jak po stránce rozměrů, tak požadované únosnosti zatížení.

Instalace a doprava opěrné zdi

Opěrné zdi dopravujeme na paletách na nákladním voze. Vykládka není započtena v ceně, její zajištění pomocí stroje typu OCB je na objednavateli.

Stěny se ukládají do výkopu se štěrkovou lóží. Poté se jednotlivé díly propojí, zasypou a nová opěrná zeď je na světě. Více o stavební připravenosti zde.